site içi arama
( 0850 ) 8000 PCC ( 722 )
pcc elektronik

ALL OVER IP SECURITY SOLUTIONS organizasyonu gerçekleşti

ALL OVER IP IP ORGANİZASYON MACROSCOP SONY AVEKA COOPER EATON GTM TEKNOLOJİ SONY

IP TABANLI GÜVENLİK TEKNOLOJİSİNDE BİRLİKTE ÇÖZÜM FIRSATI

Dijital çağın en işlevsel açılımı olan IP teknolojisinin, IP tabanlı güvenlik yönetimi, akıllı görüntü analizi, yangın algılama ve iletişim çözümleri ile entegrasyonu  konularında firmalar arası işbirliğini güçlendirecek bir fırsat olarak ALL OVER IP SECURITY SOLUTIONS İSTANBUL organizasyonumuz  17 Şubat 2016 tarihinde Grand Cevahir Hotel  Kongre merkezinde değerli  firmaların katılımıyla  gerçekleşmiştir.

Yangın alarmı, güvenli geçiş kontrolü, CCTV uygulamaları ve bina otomasyonu, yüksek performans 4K izleme, bulut depolama ve yedekleme, veri merkezi mimarileri,  uydu haberleşme, kablosuz ağ çözümleri, bilgi ve ağ güvenliği gibi değişik konularda her biri kendi alanında faaliyet gösteren Aveka&EATON, GTM Teknoloji &Supermicro, Martin Telekom&Clicknet&Modeo &SecurKEY, Sony Türkiye firmaları ürün gamları hakkında bilgilendirmelerini yaparak ürettikleri çözümleri anlattılar. PCC Elektronik  tüm bu güvenlik çözümlerini entegre edebildiği,  AKILLI VİDEO ANALİZ VE YÖNETİM YAZILIMI olan MACROSCOP yazılımını tanıttı.

Tıpkı ONVIF ve PSIA standartlarına yönelik çalışmalarda olduğu gibi benzer alanlarda çalışan firmaların pazardaki mevcut ürünlere kendi ürünlerinin entegrasyonu yönünde bu faaliyete katılmış olması heyecan verici bir adımdır. Bu heyecanı paylaşan katılımcı firmalarımızdan AVEKA &EATON firması Satış Müdürü Süha AKBABA bu adımın önemine şu şekilde değinmiştir

’’All Over IP projesinde bizim amacımız birlikte çözüm üretmektir. Aveka , EATON markası ile bu projede yangın algılama tarafında durmaktadır.  Sektöre olumlu katkıları olacak bu projede  Macroscop  çatı yazılımına entegre olabilen Yangın alarm sistemimiz diğer ürün gruplarını da entegre edebilmektedir. Birlikte çözüm üretirken aslında en büyük amaç birden fazla markanın aynı entegrasyon altında çalışmasını sağlamaktır. ‘’

Son kullanıcıların en büyük sıkıntılarından biri birbirine entegre olmayan sistemler yüzünden kurumların adeta sistemler yığını haline gelmesidir. Birbiri ile uyumlu çalışamayan fakat aslında birbirini tamamlaması gereken sistemlerin işlev görmesi için son kullanıcılar sistemden sisteme geçiş yaparak işgücü, zaman, emek kayıpları yaşamaktadırlar. CCTV güvenlik sistemi ile yangın alarm sisteminin birlikte çalışması yangına yönelik riski en aza indirgeyebilecek iken kullanıcılar mevcut risk düzeyleri ile devam etmeye mecbur kalmaktadırlar. Sistemler entegre oldukça depolama ihtiyacının da entegre bir şekilde yapılabilmesi doğal bir beklenti haline gelmektedir. Yapboz parçaları gibi olan bu süreç GTM GROUP Genel Müdürü Metin Saraç tarafından şu şekilde resmedilmiştir.

“All Over IP  Security  Solutions sektörün ihtiyacı olan bir etkinliktir. Sektörde güçlü ve sözü geçen  beş  firmanın bir araya geldiği bu etkinlikde  All Over IP ile birlikte süreçte sektör adına güçlü bir yapı oluşacaktır. GTM Teknoloji  bu organizasyonda sistemleri yöneten, depolayan ve kullanıcının yönetmesini sağlayan cihazları yani  donanım tarafında durmaktadır. Son kullanıcıların piyasada bilinen ve kalitesi kabul edilmiş ürünleri  uygun fiyata almaları  projeleri doğru konumlandırma açısından önemlidir. Her firma bir puzzle’ın  parçasıdır. Bu firmalar bir araya geldiklerinde bir resim ortaya koymaktadırlar.’’

Elbette bu entegrasyondan karlı çıkacak olan katılımcı firmaların ürünlerini kullanan ve entegre edilebilecek diğer sistemlere de ihtiyaç duyan, temin edecek olan kullanıcılardır. Bu noktayı SONY TURKİYE firması Kanal Yöneticisi Nezih Oral şu şekilde vurgulamıştır.

‘’İyi niyetli bir girişimdir.  Güvenlik çözümleri adına farklı sektördeki firmaların birbiriyle entegre  olmasını sağlamak aslında çok önemli bir adımdır. Bu organizasyon  Dünyada  çok fazla görmediğimiz tarzda değerli  bir çalışmadır. Bu tip endüstriyel işbirlikleri son kullanıcının işine yarayacak ve son kullanıcı daha az sorun yaşayacaktır. Tabi bu tip işbirlikleri emek işidir. All Over IP’de bir araya gelen firmaların  birlikte hareketi ile  sektör ivme kazanacaktır.  Sony forumda entegrasyon anlamında çözüm ortağı olma niyeti taşımaktadır’’

Bu gibi projelerin geleceğe dönük en önemli kriterinin devamlılık olduğu açıktır. Piyasanın önde gelen ürünlerinin entegrasyonu konusunda atılan bu ilk adımın arkasının gelmesi elzem bir hedef durumundadır. Faaliyette yaptığı konuşmada bu kritere değinen                MARTİNTELEKOM İş  geliştirme   ve Pazarlama müdürü Caner Törün yaptığı yorumda:

‘’ALL Over IP etkinliğinde bizim amacımız birden fazla  çözümün farklı noktalarına dokunan birden fazla üreticinin bir araya gelip nasıl daha kapsamlı bir çözüm üretebildiğini göstermektir. Ülkedeki temel problemlerden bir tanesi bir konuda bir çözüm üretiliyorsa direkt olarak aynı konuda aynı çözümü üreten birden fazla firmanın ortaya çıkıyor olması ve  bu şirketlerin de bir yere gelemeden eriyip gidiyor olmasıdır. Hep beraber hareket edip, uçtan uca bir çözüm geliştirip hatta yurtdışında açılıp örnek projeler geliştirmek hedefimizdir.Güvenlik sektörüne  bilgi güvenliği ve aktarım kısmıyla değer katmayı hedefleyen Martin Telekom ,   All over IP Security Solutions etkinliği ile sektörün birlikte büyük projelere imza atacağını düşünmektedir.’’ demiştir.

Konuşmasında bu devamlılığı sağlayacaklarına olan inancını dile getiren PCC ELEKTRONİK Genel Müdürü Cemil ÖZDEMİR amaçlarının büyük projelere yön vermek olduğunu vurgulamıştır.

‘’ Bu organizasyon ile biz sektörün temel taşlarını bir araya getirdik.Bundan sonraki hedefimiz diğer temel taşlarıda bir araya getirerek bu sektörü geliştirmektir.Bu organizasyon sinerji ile  entegratörlerin tekil yaptıkları lansmanlara bir alternatif olarak oluşmuştur .Burada hepimiz bir bütün olmanın gerekçelerini anlatıyoruz ve diyoruz ki ;biz size çözümün tamamını sunuyoruz. Uçtan uca IP , uçtan uca güvenlik her yerde All OVER IP diyoruz. ‘’

İlki düzenlenen bu faaliyetin gelecekte geriye dönüp bakıldığında çok hassas bir değere sahip olacağını, çok sağlam bir kilometre taşı olduğunu söylemek abartı olmayacaktır. Bu işbirliği hareketinin büyüyerek, yeni firmaların da katılımı ile gelişmesi değerli katılımcı firmaların ortak arzusu olmuştur.

Bir sonraki ALL OVER IP TOTAL SECURITY SOLUTION organizasyonumuzu iple çekiyor olacağız.

 

 

Web Master Hakkında

Yorum Yap