site içi arama
( 0850 ) 8000 PCC ( 722 )
pcc elektronik

EOCORTEX 2.8 İLE GELEN YENİ ÖZELLİKLER

Eocortex 2.8 Güncellemeleri

Bilindiği üzere Eocortex’in herhangi bir sürümünün kullanıcıları için güncellemeler  ücretsiz olarak sunulmaktadır. Eocortex’in en son lanse edilen 2.8 sürümüne dair güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Eocortex 2.8 sürümü, ziyaretçilerin satışa dönüşüm oranını takip ve kontrol etmek isteyenler için yepyeni “yüz tanıma” modülleri ile birlikte tasarlanmış haldedir. Bunlardan “Yüz Tanıma Basit” modülü aynı anda 5 adet yüzü tanıyabilir ve 500 adet yüzden oluşan  bir veritabanından yüz karşılaştırması yapabilir. Diğeri ise “Yüz Tanıma Tam” versiyonudur. Bu sürümde Eocortex 2.8, aynı anda 100 adet yüzü tanıyabilir böylece kalabalık gruplar ile çalışabilir. Ayrıca bu sürüm veritabanında kayıtlı kişiler ile karşılaştırma yapılabilecek şekilde sınırsız bir yüz veritabanına sahiptir.

Eocortex yüz tanıma işlevinin diğer bir önemli modülü Tekil Ziyaretçi Sayma modülüdür. Adından da anlaşılacağı gibi, çalışanlar veya kullanıcı tarafından belirlenebilecek insan grubu hariç, belirli bir sitenin veya tesisin benzersiz ziyaretçileri bu modül ile sayılabilir. Modül, ziyaretçilerin yaşını ve cinsiyetini analiz etmek için bir veritabanı oluşturur.

Aslında bu modül VIP modülü olarak da adlandırılabilir çünkü diğer modüllerle birlikte “çok önemli ziyaretçilerin” bir listesini oluşturmayı ve geldiklerini kullanıcıya bildirilmesini sağlayarak ürünlerin çeşitliliği dolaylı olarak etkilenebilmektedir. Örneğin müşterilerin yaşına bağlı olarak bazı malları göstermek, satış yöneticilerinin yaklaşım tarzlarını belirlemek, bir VIP müşteriyle ilgilenmesi için daha deneyimli bir satış elemanını yönlendirmek vb. bir çok strateji uygulanabilir. Diğer bir deyişle, bu modül perakende satışlarını artırmayı amaçlayan bir modüldür.

Eocortex 2.8 ile gelen diğer bir temel özellik uçtan uca şifreleme işlevidir. Artık güvenlik kamerasından sunucuya ve sunucudan izleme iş istasyonuna gelen sinyal SSL sertifikası ile şifrelenmektedir. Böylece hiç kimse araya girip sinyali kesemeyecek ve video akışını kendi amaçları için kullanamayacaktır. Bu özellik, özellikle ulusal ölçekte sosyal öneme sahip altyapısı bulunan petrol taşımacılığı şirketleri, benzin istasyonları, enerji santralleri, havaalanları, tren istasyonları, devlet kurumları vb. yerler için önemlidir.

Eocortex 2.8 ile gelen diğer özellik Honeywell Pro-Watch erişim kontrol sistemi ile tam entegrasyondur. Şimdi, Eocortex’i kullanarak, Honeywell Pro-Watch yazılımından olayları almak ve Eocortex günlüğünde olay bilgilerini görüntülemek ve aynı zamanda Honeywell Pro-Watch olaylarına yanıt verecek Eocortex senaryolarını yapılandırmak mümkündür.

Son olarak, Eocortex artık GDPR’ye yani Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliğine uygun güvenli bir yazılım durumundadır.

Web Master Hakkında

Yorum Yap