site içi arama
( 0850 ) 8000 PCC ( 722 )
pcc elektronik

TRASSIR ActiveDome

Trassir ActiveDome normal bir kullanıcıya kıyasla manuel modda 20 kat daha hızlı çalışılabilmesini sağlayan, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, depolar, stadyumlar ve endüstri tesislerinin kullanımına uygun bir üründür. En az iki kamera ile çalışılması gerekir: Sabit geneli gören ve dönüş özellikli bir PTZ kamera. Kamera sayısında bir limit bulunmamaktadır.

Detaylı Tanım:

TRASSIR ActiveDome geniş alanların izlenmesinin aynı zamanda bu alanlarda yürüyen, araç süren veya bir şeyler yapan kişilerin takip edilmesi için gerekli olan PTZ kontrol modülüdür. Modül ile nelere sahip olursunuz?
Eşzamanlı kontrol: PTZ kameranın bölgede hareketli objeleri (insanları, hayvanları ve araçları) takip ettiği, geniş bir alanın izlenip detaylı kayıtların alındığı bir modüldür.

Garantili detay kayıtlar: İnsanların yüzünü, araç plakalarını hatta direksiyonun arkasındaki kişiyi tespit etmek için hareketli objeleri 36 x optik zum ile görüntüleyebilirsiniz.

Video kayıtları arşivi: Her zaman istediğiniz kayda ait görüntüyü bulabilirsiniz. Sorumlu olduğunuz alanın tam kontrolünü sağlarsınız. Sabit ve PTZ kameraların birlikte kullanıldığı paketler gerekli detayları edinebileceğiniz şekilde geniş alanların kontrolünü sağlar. Her zaman bölgeniz dahilinde olanları takip edebilirsiniz.

2 mod vardır – manuel ve otomatik

MANUEL MOD:
Sabit kameradan gelen video üzerinde sağ tarafta bulunan bir araç ile gerçek zamanlı olarak tek bir fare tıklaması aracılığıyla hareketli objeler seçilir. PTZ kameranın penceresine yakın bir pencerede detaylar anında görülür.

Saniyenin yarısında: Görevli zumu değiştirmek veya kameranın görüş alanını başka bir objeye yönlendirmek istiyorsa joystik tarzı bir oynatma kolu ile zaman harcamaz. Kolayca önizleme görüntüsüne tıklar ve hemen istediği kişi veya aracı görür.

ActiveDome ve yüksek hızlı dönüş yapabilen kameralar: Optik zuma sahip varifokal lensli saniyede 1 kez dönebilen kameralar ile 300 dakikalık iş bir kerede yapılır (normal kameralarda bu 20-30 dakikadır).

Kalabalık yerler: Manuel mod alışveriş merkezleri, stadyum vb. yerler için uygundur.

OTOMATİK MOD:

Hareketli tüm objeler kontrol altındadır: Sabit kameradaki video analitiğinden gelen görüntüdeki tüm hareketli objeler tespit edilir ve koordinatları PTZ kameraya aktarılır ve takip edilir. Birden fazla hareketli obje varsa TRASSIR ActiveDome hepsinin izlemesini dönüşler ile yaparak gerçekleştirir. PTZ kameranın objeleri izlemesi her bir obje için varsayılan olarak 3 saniyedir. (bu süre değiştirilebilir) Otomatik obje izleme SIMT teknolojisi kullanılarak yapılır.

Tasarruf imkanı: TRASSIR ActiveDome tamamen bağımsız şekilde çalışabilir – Konsol başında duran bir görevlinin aylık maaşından tasarruf etme imkanınız olur. Ayrıca çok sayıda sabit kamera yerine PTZ kameralar kullanarak tasarruf edebilirsiniz.

İnsan faktörünü en aza indirgemeke: Kamera sizin fark edemediklerinizi görür ve kaydeder. (örneğin aynı anda hareket eden birden fazla hareketli obje)
Manuel moda geçiş: Her zaman manuel moda geçiş yapabilir böylece bir insanın yüzünü veya bir aracın plakasını daha kolay inceleyebilirsiniz.

Kalabalık olmayan yerler: Bu mod iş merkezleri, depolar ve endüstriyel objeler için daha uygundur.

Not- TRASSIR ActiveDome geniş alan çözümü etkili bir şekilde aşağıdaki işlevleri sağlar:
TRASSIR depolar için kullanıldığında olay görüntüleme işlevli bir video izleme sağlar.
Park alanı çözümü, araç plakası okuma ve hız kontrolü için AutoTRASSIR kullanılır.
Arşivde profesyonel bir arama yapmak için ise ActiveSearch kullanılır.

Web Master Hakkında

Yorum Yap