site içi arama
( 0850 ) 8000 PCC ( 722 )
pcc elektronik

Türkiye nin ana omurga otoyollarından biri olan Ankara İstanbul E6 Otobanında Emniyet Genel Müdürlüğü için kurulan Türkiye’nin en büyük güvenlik ve plaka tanıma sistemi projesini PCC firması kurmuştur.
Proje 22 Kasım 2010 tarihinde EGM teslim edilmiştir. Bu projenin tüm yazılım ve donanımları PCC tarafından geliştirilip , üretilmiştir. Bu projenin kabulü sırasında EGM uzmanları tarafından yapılan testlerde sistemin başarı oranı %95 üstünde çıkmıştır.Önümüzdeki dönemlerde diğer otoyollar da bu sisteme entegre edilecektir.
Giriş/Çıkış Kontrol:Tüm giriş/çıkışlar kontrol edilir ve tüm araçlar kayıt altına alınır.Sahte plaka,çalıntı veya olaya karışmış araç takibi: PTS ile tanınan araç bilgisi (plaka,marka,tip,renk) Polnet üzerinden otomatik sorgulanarak %80 oranında sahte plaka tespiti eşzamanlı yapılabilmektedir. Çalıntı,olaya karışmış,trafik cezaları ödenmemiş araçlar anında tespit edilip ilgili birimlere otomatik olarak E-mail , sesli alarm gibi uyarı işlemleri için programlanabilir. İzleme Listesi eş zamanlı yenilenir ve emniyet teşkilatına çabuk haber verilmesi sağlanır.
Sürücü ve Yolcu görüntüleri ,Pasaport gibi bilgilerin PTS ‘ye eklenmesi:Araç içerisindeki sürücü ve yolcu görüntüleride video olarak arşivlenmektedir.Gümrük kapılarında pasaport bilgileride PTS veritabanına işlenip araç bilgileri ile birlikte bu bilgilerinde kayıt edilmesi sağlanarak ekstra güvenlik sağlanır.Böylece tüm gümrüklerde araç giriş/çıkışları merkezi olarak kontrol altını alınmış olur.
Merkezi Yönetim:Değişik lokasyonlara dağılmış geçiş noktalarındaki PTS bilgileri tek merkezde toplanıp,arşivlenebilir ve yönetilebilir.Tüm geçiş bilgileri tek bir veritabanından izlenir. PTS ve CCTV sistemi tek merkezde toplanıp,arşivlenebilir ve yönetilebilir.Tek ekrandan PTS ve CCTV izleme imkanı.
E-mail gönderme,alarm sesi çalma:Kullanıcının belirlediği durumlara göre bariyeri açmak,alarm çalmak,E- mail göndermek gibi programlanmış işleri otomatik olarak gerçekleştirir .Yol kenarlarına yerleştirilen kameralarla geçen araçların plakalara tespit edilip izleme listesiyle karşılaştırılır.Listede olan araçları ,izlenme sebepleri ile birlikte emniyet yetkililerine haber verir.İsteğe bağlı olarak otomatik siren çalması sağlanabilir.